POPhumanistyka | in the back row to the late night double feature picture show

Zbrodnie rubinowego ekranu. Co o PRL-u mówią nam ówczesne seriale kryminalne?

Dziś o godzinie 19 w lokalu CaféTHEA (Przejście Żelaźnicze 4) we Wrocławiu będę miał okazję wygłosić w ramach cyklu Kultura niewysoka, organizowanego przez Koło Badaczy Popkultury „Trickster” (przekształcającego się właśnie w Stowarzyszenie Badaczy Popkultury i Edukacji Popkulturowej „Trickster”), wykład o telewizyjnych kryminałach PRL-u.

„Kultura niewysoka” to cykl spotkań prowadzonych przez członków i przyjaciół KBP Trickster, którzy zajmują się w swojej pracy naukowej różnymi aspektami popkultury i chcieliby zaprezentować wyniki własnych badań szerszej publiczności. Pragniemy w interesujący i przystępny – również dla osób niezajmujących się na co dzień humanistyką – sposób przedstawiać i analizować rozmaite zjawiska z każdej dziedziny kultury masowej: literatury, gier, filmu czy komiksu. Na prelekcje zapraszamy każdego, kto pasjonuje się danym tematem oraz chciałby zabrać głos w dyskusji i pogłębić zarówno swoją, jak i naszą wiedzę.

Co istotne, wykłady będą nagrywane, więc już niebawem do Sieci trafić powinien odpowiednia wideoprezentacja. Póki co w Internecie oglądać można dwa pierwsze wykłady wygłoszone w tym sezonie: Pierwszy z nich wygłosił magister Przemysław Dudziński (zbieżność nazwisk nie jest przypadkowa) Filmowy wyścig w kosmos – wizje przyszłości eksploracji przestrzeni pozaziemskiej w ZSRR, drugi zaś – magister Krzysztof Solarewicz – Pimp My Self, czyli czego można dowiedzieć się z naukowych (i fantastycznonaukowych) wizji przyszłości gatunku ludzkiego.

Zachęcam do zapoznania się oraz, przede wszystkim, do przybycia dziś o 19 do CaféTHEI.

Write a Comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Przeczytaj poprzedni wpis:
Co by było, gdyby Wajda czytał Lovecrafta?

Zapewne Krystyna i Maciek nie znaleźliby w kościele na epitafium Norwida, ale Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet...

Zamknij
 

Essentials